James Toney Neto vrednost: Wiki, poročen, družina, poroka, plača, bratje in sestre

Anonim

Neto vrednost Jamesa Toneyja je 2 milijona dolarjev

James Toney Wiki Biografija

James Nathaniel Toney se je rodil 24. avgusta 1968 v Grand Rapidsu, Michigan, ZDA. Je profesionalni boksar, najbolj znan po tem, da je bil nekdanji svetovni prvak v treh kategorijah. V svoji karieri je osvojil več naslovov in prejel številna priznanja. Vsa njegova prizadevanja so pripomogla k temu, da je njegova neto vrednost na mestu, kjer je danes.

Kako bogat je James Toney? Od sredine leta 2016 viri ocenjujejo neto vrednost, ki znaša 2 milijona dolarjev, večinoma zasluženo z uspešno kariero v boksu, pri čemer je zaslužil znaten znesek z velikimi boji. Preizkusil se je tudi v mešanih borilnih veščinah in igralstvu. Ko bo nadaljeval kariero, naj bi se njegovo bogastvo povečalo.

James Toney neto vrednost 2 milijona dolarjev

Preden je nadaljeval kariero v boksu, je Toney igral nogomet in imel ponudbo za štipendijo zahodnega Michigana. Vendar se mu ni zdelo, da so ekipni športi zanj, zato je prešel na solo športe, kar je pripeljalo do boksa. James je imel kratko, a uspešno amatersko kariero in sestavil rekord 33-2 z 32 od teh zmag z nokavti. Oktobra 1988 je nato debitiral pri profesionalcu in s tehničnim nokavtom premagal Stephena Leeja. Začel je trenirati z Gregoryjem Owensom in dobil ime "Lights Out". V svoji karieri je delal z Johnnyjem "Ace" Smithom, Jackiejem Kallenom in na koncu treniral z Emanuelom Stewardom, ki je razvil svoj "oldschool" stil borbe.

Leta 1991 je James osvojil naslov prvaka v srednji kategoriji IBF tako, da je v 11. krogu njihovega dvoboja nokavtiral Michaela Nunna. čeprav je bil podložnik. Še naprej se je boril v srednji kategoriji, večkrat je ubranil naslov, čeprav so bili nekateri od teh dvobojev kontroverzni, zlasti boj proti Daveu Tiberiju, ki je sprožil vladno preiskavo o možni korupciji v športu. Z deljeno odločitvijo je zmagal proti Reggieju Johnsonu, proti Mikeu McCallumu pa je remiziral in obdržal naslov. Po tekmi McCallum se je Toney povzpel v supersrednjo kategorijo. Nato se je boril z Iranom Barkleyjem za naslov IBF v super srednji kategoriji in zmagal v 9. krogu, saj je iranski trener zahteval prekinitev boja zaradi poškodbe boksarja. Toney je nadaljeval in leta 1993 zmagal v petih borbah ter premagal Tonyja "The Punching Postman" Thorntona in prej neporaženega Tima Littlesa. Nato je med 12. in zadnjim krogom njihove tekme nokavtiral princa Charlesa Williamsa in ga pripravil na boj proti neporaženemu dobitniku srebrne olimpijske medalje, Royu Jonesu, mlajšemu. težki kategoriji le premagal Montell Griffin. Še naprej se je boril v poltežki, težki in težki kategoriji za naslednje dvoboje.

Toney si je nato vzel nekaj časa iz ringa in se vrnil leta 1999 in premagal nekdanje prvake Steva Littlea, Saula Montano in Adolpha Washingtona. Nato je premagal Jasona Robinsona in ga postavil v boj s prvakom v težki kategoriji Vassilyjem Jirovom leta 2003, Toney pa je v 12. rundi nokautirao neporaženega Vassilyja, s čimer je utrdil svoj status svetovnega prvaka v treh kategorijah in bil nagrajen z Boj leta” in “Comeback of the Year” revije Ring. Nato se je povzpel v težko kategorijo, v upanju, da bo postal prvak, in zmagal proti Evanderju Holyfieldu in Rydellu Bookerju, preden se je pomeril z Johnom Ruizom, zmagal v tej tekmi s soglasno delitvijo in naslov prvaka WBA v težki kategoriji. Vendar je bil zaradi neuspešnega testa na droge tekma brez tekmovanja in mu je bil odvzet naslov. Še naprej se je boril do leta 2013, nato pa se je upokojil, preden se je vrnil leta 2015 s porazom proti Charlesu Ellisu.

Za njegovo osebno življenje je znano, da je James poročen z Angie Toney, čeprav o njunem razmerju ni veliko več informacij. Uživa v kegljanju, a je prvotno želel igrati v ligi NFL. Za svojega otroškega junaka imenuje 'Sugar' Raya Robinsona.