Valentino Rossi Neto vrednost: Wiki, poročen, družina, poroka, plača, bratje in sestre

Anonim

Neto vrednost Valentina Rossija je 120 milijonov dolarjev

Valentino Rossi Wiki Biografija

Valentino Rossi se je rodil leta 1979 v Urbinu, Tavullia, Italija. Valentino je uspešen motociklistični dirkač, ki je po vsem svetu znan po tem, da je zmagal na številnih svetovnih prvenstvih, med drugim na »Svetovnem prvenstvu MotoGP« in večkratnem »Svetovnem prvenstvu za Grand Prix«. V svoji karieri je Valentino osvojil številne naslove in nagrade, vendar je bil tudi uvrščen na 63. mesto na "Forbesovi lestvici najmočnejših slavnih 100", kot 2. najbolje plačani športnik, ki ni državljan ZDA, je tudi najmlajši kolesar doslej. zmagal na svetovnem prvenstvu v motociklizmu 125cc. Poleg tega je Valentino v svoji karieri postavil tudi številne različne rekorde. Zato ne preseneča, da ga imenujejo za enega najboljših motociklističnih dirkačev vseh časov.

Valentino Rossi neto vrednost 120 milijonov dolarjev

Kako bogat je torej Valentino Rossi? Viri ocenjujejo, da je Valentinova neto vrednost 120 milijonov dolarjev, pri čemer večina njegovega bogastva izvira iz kariere profesionalnega motociklističnega dirkača in tudi drugih dejavnosti, povezanih z motošportom. Ker je Valentino star komaj 35 let, še vedno obstaja velika verjetnost, da se bo Valentinova neto vrednost povečala.

Valentinov oče, Graziano Rossi, je bil tudi motociklistični dirkač, zato je Valentino začel voziti že zelo zgodaj. Njegova mama je skrbela za Valentinovo varnost, zato je moral najprej voziti kart, s čimer je leta 1990 zmagal na regionalnem prvenstvu v kartingu in še na številnih dirkah, vendar so ga resnično zanimali motocikli. Leta 1996 je Valentino sodeloval v "sezoni svetovnega prvenstva" in celo osvojil "veliko nagrado svetovnega prvenstva". To je veliko pripomoglo k neto vrednosti Valentina Rossija. Kasneje je osvojil še več naslovov in postal med drugimi še bolj opazen in priznan. Leta 2002 je Valentino začel dirkati v »Svetovnem prvenstvu MotoGP«. To je imelo velik vpliv na rast neto vrednosti Valentina Rossija. Valentino Rossi je skupaj osvojil devet svetovnih motociklističnih prvenstev v vseh treh glavnih kategorijah, od tega šest v glavnem razredu 500cc/MotoGP. V svoji karieri je Valentino sodeloval s podjetji, kot so "Yamaha", "Honda" in "Ducati", na katerih je vse vozil na svetovnih prvenstvih.

Poleg kariere motociklista se je Valentino ukvarjal tudi z drugimi motošportnimi dejavnostmi. Leta 2006 je Valentino preizkusil dirkalnik "Ferrari Formula One". Valentino ima tudi zelo rad rallye in se je udeležil več relijev. Še več, Valentino ima v lasti »Sky Racing Team by VR46«. Zaradi tega raste tudi Rossijeva neto vrednost.

Valentino skriva zasebno življenje od javnosti in zato o njem ni veliko za povedati. Ima vilo na Ibizi in zdaj živi blizu svoje družine v Tavullii. Leta 2007 je imel Valentino nekaj težav z davčnimi utajami, a jih je lahko premagal. Skratka, lahko rečemo, da je Valentino Rossi eden najuspešnejših motociklističnih dirkačev, ki ga poznajo po vsem svetu. Nobenega dvoma ni, da bo Rossi v prihodnosti dosegel še več in da bodo kmalu njegovi oboževalci slišali več o njegovih dosežkih.